Killer Joe (2011)

Killer Joe, aynı anda hem aşırı derece rahatsız edici olup hem de bolca kahkaha attırıp eğlendiren bir William Friedkin çılgınlığı. Yer yer “gore” sınırlarında dolanan film, sert ve şoke edici olduğu kadar, çok iyi yazılmış senaryosuyla eğlendirmeyi de biliyor.

22 yaşındaki Chris Smith, bahtsız bir torbacıdır. O kadar bahtsız o kadar çaresizdir ki, hayat sigortasından para alabilmek üzere herkesin nefret ettiği öz annesini öldürtmek için Katil Joe’yu tutar. Olağanüstü karizmatik Joe, beş parasız Chris’in teklifini tek bir şartla kabul eder: Sigortadan para gelene dek Chris’in kız kardeşi Dottie’yi cinsel arzularını gidermek için kullanacaktır!

Çoğu yerden filmin Tarantino ve Coen esintileri taşıdığını söyleyenler var. Taşımadığını söyleyemem fakat Killer Joe’nun yer yer “istismar sineması”na da kayan kendine has bir sürü manevrası var. Özellikle “aile kalıbı”nı yerle bir eden filmde Matthew McCounaghey, kariyerinin en iyi performansını oynayarak unutulmaz bir rolde.

Bu yüzden Killer Joe, hem Friedkin’in sinemaya “sağlam bir geri dönüş”ü oluyor, hem de ileride “kült” olabilme potansiyeli taşıyor.

7.7 / 10

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s