Will (2011)

“Will”, her yönden epik bir futbol hikayesine imza atmaya çalışmış, hatta hızını alamamış müzikleriyle, atmosferiyle ve küçük oyuncularıyla bir nevi mini Harry-Potter’cılığa bile soyunmuş fakat çok fazla mantık hatası içeren ve inandırıcılık sorunlarıyla boğuşan senaryo filmin sahip olmak istediği başarıyı baltalamış.

11 yaşındaki Will, Liverpool futbol takımının dünyadaki en iyi taraftarıdır. Will’in uzun süredir ortalarda olmayan babası (Damien Lewis), İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda Liverpool – Milan arasında oynanacak olan 2005 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne iki bilet alarak çıkagelir. Ne var ki beklenmeyen bir şey olur ve Türkiye seyahati öncesi Will’in babası aniden ölür. Bu seyahati gerçekleştirmeye kararlı olan Will, arkadaşlarının teşviki ile babasının anısını yaşatmak ve çok sevdiği Liverpool FC’nin yanında olmak için tek başına yola çıkar.

Orijinal bir açılış jeneriğine sahip olan film, Türk bir yapım şirketinin (Galata Film) bir İngiliz filminin yapımcılığına ortak olmasıyla sevindirirken, senaryonun hışmına uğramaya başlamasıyla “yarım kalmış bir başarı” olarak akıllarda yer ediyor.

İngiltere ile Saraybosna sekansları arasındaki kontrast görüntüler ve Canan Ergüder, Murat Serezli gibi Türk oyuncuları görmemiz sevindirse de, “destansı bir başarı hikayesi” potansiyeli barındıran konunun senaryonun zaaflarına ve yer yer inandırıcılık sorunlarına kurban gidip “tam bir başarıya” dönüşememesi ister istemez üzüyor…

5.9 / 10

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s