Fil’m@9 “2 Mayıs Seçkisi” Topless Terrace

İstikrarlı yolculuğu sayesinde, her ay her durakta daha da kalabalıklaşan Fil’m@9; artık İstanbullu sinemaseverler tarafından “beklenen” bir etkinlik hâline geldi. Üstelik bu ay, bu buluşma her zamankinden daha heyecan verici. Zira baharın gelişiyle birlikte etkinliklerimizi yeniden göğün altına taşıyoruz.

1890’dan bu yana her tüketicisini birer müdavime dönüştürmeyi başaran destekçimiz Bomonti’nin ana sponsorluğunda, Sony Mobile’ın teknoloji sponsorluğunda ve içerik destekçimiz Tabor International Film Festival’in katkılarıyla hazırlanan Fil’m@9 etkinliği, en az ilkbaharın kendisi kadar heyecan verici bir seçki sunuyor.

fil'm@9

Geçtiğimiz yıl Sitges ve Frightfest gibi iki önemli korku filmi festivalinde gösterilen ve Berlin sokaklarını neon ışıkları altında türünün stilize bir örneğine çeviren Yellow (2012), etkinliğin göze çarpan ilk filmi. Bu 26 dakikalık giallo güzellemesinin başarılı yönetmeni Ryan Haysom’un etkinliğe bizzat katılacak olması ise Yellow’un Türkiye’deki ilk gösterimine yönelik heyecanı iki katına çıkaracak cinsten. Mayıs seçkisinin dikkat çeken bir diğer yabancı yapımını, insanlar arasındaki mesafeleri ve farklılıkları sıcak bir erimeye maruz bırakan Oscar ödüllü Curfew (2012) oluştururken, tek planlık bir evlilik manzarasını vurucu bir şekilde gözler önüne seren Buhar (2012) ve orta sınıf bir aileyi eğitim kavramı üzerinden masaya yatıran Kafes (2012) seçkideki yerli filmler olarak göze çarpıyor. Türkiyeli filmlerin yönetmenleri Abdurrahman Öner ve Oğuzhan Akalın da etkinliğe katılım gösterecek isimler arasında bulunuyor.

2 Mayıs Perşembe akşamı, saatler Fil’m@9 olduğunda; filmlerin içine giriyoruz, müziklerin makamında kayboluyoruz. Topless’ın harikulade terasında Fil’m@9 için toplanıyoruz. Sizleri de bekliyoruz!

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Fil’m@9 biletlerini, 15 Nisan itibariyle Biletix satış noktalarından ve etkinlik günü Topless girişinden temin edebilirsiniz.

Bilet fiyatı: 29,5 TL

Etkinliğe 24 yaşından küçükler giremez, 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı TAPDK Yönetmeliği’inin ilgili hükümleri gereğince bu etkinliğe 24 yaş üzeri kişiler katılabilir.

Fil’m@9 Programı

20:00 DJ Performansı
21:00 Fil’m@9 Seçkisi (1. Bölüm)
22:30 Ara
22.40 Fil’m@9 Seçkisi (2. Bölüm)
23:45 DJ Performansı

Fil’m@9 Seçkisi

More Than It Is (2011)

Kilometrelerce yol kat ettikten sonra yaşanan hayal kırıklığı, ardından çıkagelen bir sürpriz ile birlikte yola kalınan yerden devam etmek. “More Than It Is” sürpriz başlangıçlara gebe bir yol hikayesi.

Yeni Zelanda / Anton Seim / 25’

more than it is

Kafes (2012)

“Kafes” orta sınıf bir aileyi, eğitim üzerinden masaya yatırırken aynı zaman da heceleyerek anlatım yapan dış ses ile absürd ve oldukça deneysel bir tecrübe vadediyor.

Türkiye / Oğuzhan Akalın / 13’

kafes1

The Extraordinary Life of Rocky (2010)

Kahramanımız Rocky, kötü şansını yenmek için sevgiyi hayatından çıkarır. Wes Anderson’ın sinematografik anlayışından izler taşıyan film, şansızlık üzerine yazılmış kara bir komedi.

Belçika / Kevin Meul / 14’

rocky

Buhar (2012)

12 dakikalık tek plandan oluşan “Buhar”, bir evliliği yemek masasında metaforik bir anlatım eşliğinde sorguya yatırıyor.

Türkiye / Abdurrahman Öner / 12’

Buhar

Curfew (2012)

Hayat kurtarıcı bir telefon sesi, birbirine uzak olan iki insanı yakınlaştırıyor. 2012’nin Oscar ödüllü kısası, tıpkı karakterleri gibi vaat ettiklerini gerçekleştiriyor.

A.B.D. / Shawn Christensen / 19’

curfew1

Get a Move On (2011)

Kazara gerçekleşen bir buluşma, genç işadamı Miro’nun, hayatın günden güne fazlalaşan rutinliğinden kaçması ve tekrar yaşamaya başlaması için ona bir şans verecektir.

Hırvatistan / Petar Oreskovic / 20’

get a move on

Yellow (2012)

Münzevi bir hayat süren yaşlı bir adam, neon ışıklı Berlin sokaklarında, gözü dönmüş bir seri katilin peşine düşüyor.

Almanya / Ryan Haysom / 26’

yellow
http://www.filmhafizasi.com/
http://facebook.com/filmhafizasi
http://twitter.com/filmhafizasi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s