Fil’m@9 “28 Mayıs Seçkisi” Topless Terrace

Filler Mayıs Ayında 2. Kez Terasta!

2 Mayıs’ta düzenlediği Fil’m@9 ile teras sezonunu açan Fil’m Hafızası, bu kez de 28 Mayıs’ta sinemaseverleri Topless’ta buluşturmaya hazırlanıyor.

Isınmaya başlayan havaların en keyifli etkinliği, uluslararası festivallerde dikkatleri üzerinde toplayan filmlerden oluşan size özel seçkisiyle yeniden karşınızda olacak. İstanbul’un eşsiz manzarasıyla sanatın bir araya geldiği Fil’m@9, haftaiçinin koşturmacasını biraz olsun unutmak için kaçırılmaması gereken bir seçenek sunuyor.

fil'm@9 topless

A.B.D.’den Cataplexy (2011), Polonya’dan Without Snow (2011) ve İrlanda’dan Fear of Flying (2013) filmlerinin gösterileceği etkinlik, içerik ortaklığı yürütülen Tabor Uluslararası Film Festivali direktörünün katılımıyla gerçekleşecek. Hırvatistan’da düzenlenen festivalden bu kez Zima (2011) sinefillerin beğenisine sunulacak.

Seçkisinde yerli yapımlara hassasiyetle yer veren ve gösterimlerinin akabinde film ekipleriyle kısa söyleşiler gerçekleştiren Fil’m Hafızası, 28 Mayıs programında Fidan (2012) ve Evren’in Sonu (2012) filmlerinin yönetmen ve oyuncularını ağırlayacak.

Topless’ın ev sahipliği yapacağı Fil’m@9’un medya sponsorluğunu Açık Radyo, Base Post ve Kültür Mafyası, konaklama sponsorluğunu Armada Hotel üstlenirken, özel medya eğitiminde dünya çapında önemli bir yeri olan SAE Enstitüsü etkinliğe proje desteği veriyor.

Etkinlik biletlerini 14 Mayıs itibariyle Biletix web sitesinden ve gişelerinden ya da etkinlik günü Topless’ın girişinden temin edebilirsiniz.

Bilet fiyatı: 29,5 TL (Biletix hizmet bedeli ve kredi kartı komisyonu dahildir)

Program:

20:00 DJ Performansı
21:00 Fil’m@9 Seçkisi (1. Bölüm)
22:20 Quiz Show
22:30 Fil’m@9 Seçkisi (2. Bölüm)
23:15 DJ Performansı

Fil’m@9 Seçkisi:

Cataplexy (2011)

Sıradışı hastalığı olan Sid ile eski arkadaşı telekız Sally’nin, anılarını tazeleyip birbirlerini yeniden tanıdıkları sürprizlerle dolu bir hikaye.

A.B.D / John Salcido / 8’

cataplexy

Fidan (2012)

Tek dileği zeytin ağacına sahip olmak olan küçük bir kızın hüzünlü ve anlamlı öyküsü, etkileyici bir animasyonla hayat buluyor.

Türkiye / Önder Menken, Burak Varlık / 8’

fidan

Zima (2011)

Ormanda kaybolmuş, yolunu bulmak için uğraşan bir adam, gizemli bir kadın ile karşılaşır. Kadının ansızın yok olması ile yaşadığı şokun sonrasında göreceği yaşlı adam, tüm sorularının cevabı olacaktır.

Hırvatistan / Denis Lepur, Marko Stanić / 15’

zima

Evren’in Sonu (2012)

18 yaşına basan ve varlıklı ailesinden miras kalan Evren’in, hayatını belirli bir düzene sokmaya çalışan anneannesi ve aile avukatının uğraşlarına rağmen tek amacı, yetenek yarışmasındaki dans gösterisine en iyi şekilde hazırlanmaktır.

Türkiye / Eli Kasavi / 18’

evren'in sonu

Fear of Flying (2013)

Korkularının esiri olan Dougal’ın, güney sahillerine göç eden Lucy’nin peşinden gidişini keyifli bir dille anlatan, unutulmayacak bir animasyon.

İrlanda / Connor Finnegan / 10’

fear of flying

Without Snow (2011)

En yakın arkadaşının sevgilisine aşık olan Linus’un, epilepsi hastası sınıf arkadaşının ve çevrelerindeki gençlerin yaşadığı zorlukları karanlık ve sade bir dille aktaran, karlar içinde, içimizi titretecek bir hikaye.

Polonya / Magnus von Horn / 35’

without snow

http://www.filmhafizasi.com/
http://facebook.com/filmhafizasi
http://twitter.com/filmhafizasi
http://pinterest.com/filmhafizasi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s