Alternatif Perde: Devremülk

1.Gösterim: 17 Temmuz Çarşamba saat 21:30 – Ortaköy Feriye Sineması
2.Gösterim: 24 Temmuz Çarşamba saat 21:30 – Ortaköy Feriye Sineması
Yönetmenle Masterclass: 26 Temmuz Cuma saat 19:30 – SAE Institute

• Biletler 3 Temmuz itibariyle sadece Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edilebilir. Ortaköy Feriye sinemasında bilet satışı olmayacaktır.
• Masterclass ücretsizdir ve katılımcı sayısı sınırlıdır. İlgilenenler Biletix referans numarasıyla info@filmhafizasi.com adresi üzerinden ön rezervasyon yaptırabilir.

Bilet fiyatı: 19 TL (Kredi kartı komisyonu ve Biletix hizmet bedeli dahildir)

alternatif perde1

ALTERNATİF PERDE HAKKINDA

Farklı ve yenilikçi kültür-sanat etkinlikleri düzenleyerek Türkiye’deki bağımsız sinema algısını güçlendiren Fil’m Hafızası yeni projesini gururla sunar: Alternatif Perde.

Yaklaşık bir yıldır 2.500’den fazla sinema seyircisini farklı tür ve ülkelerden kısa filmler ile buluşturan Fil’m Hafızası, Alternatif Perde ile Türkiye’de festivaller dışında gösterilmemiş, yani vizyona girmemiş uzun metraj bağımsız filmleri bilinçli ve özgün sinemaseverlere ulaştırmayı hedefliyor. Ana akım sinemanın dışında kalan yerli ve yabancı birçok bağımsız film, Alternatif Perde kapsamında hem gösterilecek, hem gösterimleri takip eden hafta, yönetmenin de katılacağı bir atölye çalışmasına konu olacak. Alternatif Perde 17 Temmuz itibariyle ödüllü yönetmen Ufuk Aksoy ‘un ilk uzun metrajı Devremülk ile başlıyor.

devremülk

DEVREMÜLK HAKKINDA

Kısa süreliğine de olsa bir yalnızlaşma denemesine karşıt yine yalnız kalamama; kaçamama, kıstırılma halini iki dişi profil üzerinden resmeden Devremülk yalınkat renkleri arasında seyircisine çok şey anlatan bir uzun metraj.

Zihnine üşüşmüş şeytanları kovmak, ruhuna biraz olsun nefes aldırmak için puslu bir adada bir eve kapanmaya niyetlenen bir genç kadın, dört günlük bir yalnızlık. Akabinde bir davetsiz misafir: Zamanı paylaşmak zorunda kalacağı bir “ikinci kadın”. Filmin iki oyuncusu Gökçe Deniz Balkan ve Melike Arslan, bu minimal yapıyı ‘yabancı’ kavramı özelinde, şüphe yüklü mesafeleri adeta görünür kılarak şekillendiriyorlar.

Sahip olmak, yalnızlık ve tedbil-i mekan üzerine sessizlikler ve kısa cümlelerle upuzun hikayelere şahit olacağınız, yer yer kendinizi, annenizi, çok sevdiğiniz eski bir kız arkadaşınızı göreceğiniz bu 81 dakikalık naif ve samimi seyrin senaryosu yine Ufuk Aksoy ve Gökçe Deniz Balkan ‘a ait.

devremülk2

YÖNETMENLE MASTERCLASS

26 Temmuz Cuma akşamı SAE Institute’ta yönetmen Ufuk Aksoy ‘un katılımıyla bir Masterclass – Atölye Çalışması yapılacak. Kısa filmleri ve reklam filmlerinden tanıdığımız Aksoy ile ilk uzun metraj çalışması üzerine söyleşmek, kısa ve uzun metraj üzerine bilgilenmek, ödüllü yönetmenin tecrübesinden faydalanmak isteyen herkesi Devremülk ‘ün seyrine ve akabinde atölyesine bekliyoruz.

http://www.filmhafizasi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s