“Love is Short” Hosted by Fil’m Hafızası

Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel gecelerle buluşturmayı sürdürüyor. “Horror Night” ile başlayan, “Shorts of Humor” ile devam eden Tematik Cuma serisi Ortaköy’ün renkli ve enerjik mekanı Bloom’da gerçekleşiyor.

Her ay farklı bir tema üzerine konuk edilen yönetmenle hazırlanan kısa film seçkisi ve yönetmenin sevdiği müziklerle renklenen etkinliğin yeni teması: Aşk. Daha önce Hamam (2009) adlı kısa filmin yönetmenliğini ve Ses (2010) filminin yapımcılığını üstlenen Tunç Şahin, son kısa filmi Sadece Tek Bir Gün ve gösterim sonrası DJ kabininde müzikleriyle gecemizin özel konuğu olacak.

tematik cuma

Tunç Şahin ile tanışma ve sohbet etme imkanı bulacağınız, Bloom’da yaratılan küçük sürprizlerin tadını çıkaracağınız, gecenin sonunda müthiş bir parti ile dansa doyacağınız etkinliğin mekan sponsorluğunu Bloom üstlenirken, dünyanın önde gelen özel medya eğitim kurumlarından SAE Enstitüsü proje desteği sağlıyor.

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Love Is Short hosted by Fil’m Hafızası biletlerini, Biletix web sitesinden, satış noktalarından ve etkinlik akşamı Bloom girişinden temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

love is short

Bilet fiyatı: 29,5 TL (Biletix hizmet bedeli ve kredi kartı komisyonu dahildir)

PROGRAM
20:30 Kapı Açılış
21:30 Film Gösterimi (1. Bölüm)
22:15 Soundtrack Quiz
22:30 Film Gösterimi (2. Bölüm)
23:15 Act Your Love! Yarışması
23:30 DJ Set – Tunç Şahin

KISA FİLM SEÇKİSİ

Coffee with Jam (2013)

Filip Peruzovic / Hırvatistan / 5’ 15”

Dışarıdan bakıldığında mükemmel gözüken bir çift kahvaltı etmektedir. Fakat bu mükemmellik, uyumu bozan bir şey araya girdiğinde de devam edecek midir? Yoksa aşk bütün ‘arızalara’ rağmen sürer mi?

coffee with jam

Dinner and a Movie (2013)

Ben Aston / İngiltere / 14’

Bir yıl boyunca mektuplaşan Randy ve Crystal için buluşma günü gelmiştir. Hapisten çıktığı gün Crystal’ı karşılayan Randy hayatının aşkını bulduğuna inanmaktadır. Ama bu aşk macerası hiç de umduğu gibi gitmez.

dinner and a movie

Sadece Tek Bir Gün (2013)

Tunç Şahin / Türkiye / 23’ 45”

Bir dost meclisinden gergin bir halde ayrılan ve birbirlerini yalnızca iki haftadır tanıyan Can ile Ece’nin ilişkisi, Can’ın daha önce tanıştıklarını söylemesiyle yepyeni ve sürprizli bir boyut kazanır.

sadece tek bir gün

Random Strangers (2011)

Alexis Dos Santos / İngiltere-Hollanda-Arjantin / 25’

İki yabancı bir gecede buluşurlar… Ancak, şarkıdaki gibi ne bir bardadırlar ne de dans etmektedirler. Twitter, Facebook ya da MySpace ve belki en çok Skype. İki yalnız insan yabancı hayatlarında ilk bakışta aşkı paylaşırlar; oldukça yoğun, tutkulu ve uzaktan…

random strangers

Lost Paradise (2009)

Oded Binnun & Mihal Brezis / İsrail-Fransa / 10’

Farklı millet, farklı din, farklı ülke hatta savaş… Aynı dilde buluşturan tek şey aşk! İnsanlığın ortak dili aşk yalnızca fiziksel sınırların değil; bilişsel, politik ve toplumsal sınırların da ötesine geçebilir. Tek koşulu, tek yürek olmak.

lost paradise

Amores Passageiros (2012) 

Augusto Canani / Brezilya / 23’33”

Kanalizasyon işçisi Bay Benites, rutin bir kontrol sırasında hayatının aşkıyla karşılaşır. Orta yaşlarındaki bu yalnız ve sessiz adamın kanalizasyonda başlayan ‘garip’ aşk hikayesi her şeyi değiştirecektir.

amores passageiros

http://www.filmhafizasi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s