Animated Shorts hosted by Özgül Gürbüz “21 Eylül Cumartesi”

Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Her ay farklı bir tema ve farklı bir konuk yönetmenle hazırlanan kısa film seçkisi ve eğlenceli müziklerle birlikte Tematik Gece, Eylül ayında da sizlerle. Çeşitli ülkelerden özenle seçilmiş animasyonlar izleyeceğimiz Animated Shorts ülkemizin sayılı kadın animasyoncularından Özgül Gürbüz’ün sunumuyla 21 Eylül Cumartesi akşamı yine Ortaköy’ün renkli ve enerjik mekanı Bloom’da gerçekleşecek.

animated shorts

İlk kısa animasyonu Aşk ve Evlilik (2004) ile festival seyircisiyle buluşan Özgül Gürbüz, 2006 yılından beri Anima İstanbul’da çalışmalarını sürdürmekte. Yönetmenin son kısa animasyonu Flawless Life (2011) yurtiçi ve yurtdışında kazandığı birçok başarının ardından Tematik Gece seçkisinde seyirciyle buluşacak.

özgül gürbüz

Özgül Gürbüz ile tanışma ve sohbet etme imkanı bulacağınız, geceye özel küçük sürprizlerin tadını çıkaracağınız ve gecenin sonunda müthiş bir parti ile dansa doyacağınız bu etkinliğin mekan sponsorluğunu Bloom, medya sponsorluğunu Base Post ve Beyogluin.com üstlenirken, dünyanın önde gelen özel medya eğitim kurumlarından SAE Enstitüsü proje desteği sağlıyor.

beyogluin

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Animated Shorts hosted by Özgül Gürbüz biletlerini 9 Eylül itibariyle Biletix web sitesinden, satış noktalarından ve etkinlik akşamı Bloom’un girişinden temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Bilet fiyatı: 31,5 TL (Biletix hizmet bedeli ve kredi kartı komisyonu dahildir)

ANIMATED SHORTS SEÇKİSİ

Peau de Chien (2012)

Nicolas Jacquet/14’/Fransa

Her şeyin karnelerle alınıp satılmaya başlandığı kıtlık zamanında açlıktan kemikleri derisine yapışan bir köpek karnını doyurmak için bir karne peşine düşer.

peau de chien

Benjamin’s Flowers (2012)

Malin Erixon/12’/İsveç

Kafkaesk dünyasını küçük bir odaya sığdıran Benjamin kendi varoluşunu, gerçekle fantezi dünyası arasında bir noktada sorgulamaya başlar.

benjamin's flowers

Kick-Heart (2013)

Masaaki Yuasa/12’/Japonya

Lady S. ile Masked Man M.’in şiddetli ve örtülü aşkı, güreş ringlerinden kiliseye kadar uzanan delişmen bir aşk hikayesidir.

kick-heart

Oh Willy… (2012)

Emma De Swaef, Marc Roels/16’42’’/Fransa

Kötü bir haberle annnesinin yaşadığı nüdist topluluğa yıllar sonra geri dönen Willy, annesinin ölümünün ardından hiç istemese de maruz kaldığı bu ortamda fantastik bir maceraya atılır.

oh willy

Don’t Go (2010)

Turgut Akaçık/3’51’’/Türkiye

İnsanlar tarafından gözle görülemeyen bazı yaratıklar kedilerin en iyi dostudur ve bu dostlar kedilerimizin oldukça çılgın hamleler yapmalarına neden olur.

don't go

Flawless Life (2012)

Özgül Gürbüz/4’/Türkiye

Kusursuz bir hayat için neler gereklidir? Tüm eksikler tamamlandığında vurucu dokunuşu yapacak olan son parçanın nereden geleceği hiç! belli olmaz.

flawless life

Finger’s Tale (2013)

Luca Schenato-Sinem Vardarlı/4’/Türkiye

Tokyo’da canı sıkılan parmaklar sıcak bir günde güzellik salonu, kola şişeleri, yakuzalar ve satırlarla dolu bir maceranın içine atılırlar.

finger's tale

Dimanche (2011)

Patrick Doyon/10’/Canada

Pazar günleri hep aynıdır. Sabah anne-baba kiliseye gidilir, sonra büyükannenin evinde sıkıcı akraba toplantılarına. Bir Pazar tüm bunları değiştirecek bir şey olur.

dimanche

366 Tage (2012)

Johannes Friedrich Schiehsl/12’/Germany

Sosyal hizmetli olarak çalışan Patrick için yardımına koştuğu hastalara karşı kayıtsız kalması mümkün değildir. Ancak, insanlara destek olurken teknik davranmayı öğrenmek zorundadır.

366 tage

İçine Kaçan Kız (2012)

Işık Dikmen/4’/Türkiye

Meditasyon yaparken üçüncü gözü açılan bir kız kendi içinde tarifsiz bir yolculuğa çıkar. Bu film “tüm regl ağrılarına” ithaf edilmiştir.

içine kaçan kız

http://www.filmhafizasi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s