Fil’m Hafızası Sunar: Kısa Tesadüfler @ Bloom “14 Kasım Perşembe”

Ortaköy’ün renkli ve enerjik mekanı Bloom, kışı kısa filmlerle karşılıyor. Bloom lezzetleri ve Fil’m Hafızası’nın kısa film seçkisiyle hareketlenecek etkinlik 18:30 itibariyle erken akşam yemeğinde başlayıp, 20:30’da filmlere davet ediyor.

kısa tesadüfler
14 Kasım Perşembe akşamı rahat bir ortamda, özgün kısa filmlere ulaşacak sinefiller için Bloom, gösterimler öncesinde özel fiyatlarla lezzetli bir menü oluşturdu.

Biletler 6 Ekim itibariyle Biletix’ten ve etkinlik akşamı mekan girişinden temin edilebilir.

KISA FİLM SEÇKİSİ

Cataplexy (2011)

ABD / John Salcido / 8’

Sıradışı hastalığı olan Sid ile eski arkadaşı telekız Sally’nin, anılarını tazeleyip birbirlerini yeniden tanıdıkları sürprizlerle dolu bir hikaye.

cataplexy

Nolya (2011)

Türkiye / Cem Öztüfekçi / 26’

Dostların Yeri’nin şimdilik tek müşterisi olan “O”, garson Arif’le karşılıklı sıkılmanın keyfini çıkardıkları bir günde, dışarıdan geçen güzel kızın peşinden gider, mekanın yeni müdavimi Sami Abi de aynı kızı seviyordur…

nolya
Tiger Boy (2012) 

İtalya / Gabriele Mainetti / 20’

9 yaşındaki İtalyan Matteo, hayranı olduğu dövüşçü Tiger’ın maskesini hiçbir zaman kafasından çıkarmamaktadır. Annesiyle, okulunda ve kendi iç dünyasında yaşadığı çatışmalara karşı koymaya çalışan Matteo, bir anlamda kimsenin duyamadığı çığlığını maskesinin altında taşımaktadır.

tiger boy

Evicko (2012)

Türkiye – Çek Cumhuriyeti / Ziya Demirel / 13’

Evicko, genç tıp fakültesi öğrencisi Milan ve kız arkadaşı Eva’nın “ilişkileri” üzerinden bu ilişkiye egemen olarak hissedilen toplumsal cinsiyet rollerine ve ayrıca Eva’nın hissettiklerine odaklanıyor.

evicko

Social Butterfly (2013)

Fransa-ABD / Lauren Wolkstein / 14’

Çekici bir Amerikalı kadın Fransa’da tanımadığı bir partiye katılır. Herkese kendisini partide ilk duyduğu isim olan Chloé’nin Amerikalı kuzeni olarak tanıtır. Gizemli kadın ilerleyen saatlerde Chloé ile karşılaştığında, Chloé ona sözde kuzenini aramayı teklif eder.

social butterfly

Romance (2012)

ABD / Andy Mingo / 27’

“Fight Club”ın yazarı Chuck Palahniuk’un aynı adlı hikayesinden uyarlanan film, imkansız bir aşkın hikayesini keyifli ve mizah dolu bir anlatımla konu ediniyor.

romance
http://www.filmhafizasi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s