Fil’m Hafızası Sunar: Teenage Blues hosted by İlkyaz Kocatepe & Aksel Bonfil

Filmlerde hayat bulan, replikleri fil hafızasıyla hatırlayan ve hak ettiği değeri görmemiş bağımsız yapıtlara hayat vermeyi amaç edinmiş gönüllülerin oluşturduğu sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası, 31 Ocak Cuma günü ergenlik ruhunu anlatan kısa filmlerle Salon İKSV’de. teenage blues

Farklı türlerden ödüllü kısa filmleri İstanbul’un alternatif mekanlarında göstererek sinemaseverlerin birlikte sosyalleşebilecekleri ortamlar yaratan Fil’m Hafızası, Haziran 2013’te başlattıkları “Tematik Gece” serisinde her ay bir yönetmeni ağırlıyorlar.

ilkyaz kocatepe

akselbonfil

İlkyaz Kocatepe ve Aksel Bonfil’in ev sahipliğinde ergenlik ruhunu anlatan kısa filmlerin ardından unutulmaz film müziklerinden oluşan canlı performans, eğlenceli ve ödüllü yarışmalar Salon İKSV’yi dolduracak.

KISA FİLM SEÇKİSİ 

Electric Indigo (2013)

Jean Julien Collette / Belçika / 24′

Beraber çocuk büyütmek istedikleri için evlenen Ruben ve Tony, yakın arkadaşları Jennifer’ın taşıyıcı annelik yapmasıyla bir kız çocuk sahibi olur: Indigo. İki heteroseksüel babayla büyüyen Indigo’nun hayatı, akıl sağlığı pek yerinde olmayan annesinin yıllar sonra tekrar ortaya çıkmasıyla değişecektir.

electric indigo

Little Secret (2013)

Martin Krejci / Çek Cumhuriyeti / 20′

Yokluğunda eve kimseyi almayacağına dair annesine söz veren Tomas’ın başına arkadaşlarıyla yaptığı partinin ardından umulmadık bir felaket gelir. Annesinden durumu gizlemek için küçük bir yalan uyduran Tomas, vicdanını sızlatan ve etkisi giderek artan bu yalanı ne zamana kadar sürdürebilecektir?

little secret

Nefs (2013)

Aksel Bonfil / Türkiye / 10′

Fazla “erkeksi” göründüğü için öğretmeninden ve lise yönetiminden azar yiyen Deniz ve ona destek olan arkadaşı Duru, okul kurallarının gerektirdikleriyle ve okulun boyun eğmeyi reddettikleri öğretmeniyle yüzleşmek durumundadır.

nefs

Botev is an Idiot (2012) 

Deyan Bararev / Bulgaristan / 9′

Vasko sınıf ödevi için Bulgaristan’ın ulusal kahramanı Botev hakkında bir yazı yazar. Öğretmeni yazıyı okumadan, sırf başlığı sebebi ile Vasko’yu tahtaya kaldırır ve bütün sınıfın önünde ona bir ders vermek ister. Peki Vasko’nun yazısı esasen neyi anlatmaktadır? Önyargılar ve hoşgörüsüzlük üzerine hepimize tanıdık gelecek bir film.

botev is an idiot

The Ladder (2013)

Pete Fitz / ABD / 7′

Saat geç olmasına rağmen CB’nin Clarissa’nın ödevine yardım etmesi için iyi bir neden vardır, karşılığında Clarissa ona bir şey verecektir. Yalnız bu iş o kadar kolay olmayacaktır; çünkü CB’nin Clarissa’nın odasına girebilmek için yanında bir de merdiven götürmesi gerekiyordur. Pete Fitz’in filmi gençliğe dair gülümseten bir bakış sunuyor.

the ladder

http://www.filmhafizasi.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s