“Bulantı” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

BASIN GÖSTERİMİ SONRASI ELEŞTİRİLER

Bulantı (Yön. Zeki Demirkubuz)

Bulantı Filmi

Haktan Kaan İçel: Bulantı, tipik bir Z.D. filmi, yine farklı bir tarafını anlatıyor. Öğrenci filmi estetiğini yine bağımsız ilan etmiş. Tanıdık planlar, aynı hikayeler, Dostoyovski, entel görünme tavrı, kötü final. Özeti Bulantı işte. Kibir de filme iyi bir ad olurmuş.

Halil İbrahim Sağlam: Bulantı, Bekleme Odası ve Yeraltı’nın karışımı olmuş. Sevişme, kapı, yalnızlık, göğüs, kapı, beylik laflar, kibir, kapı, karanlık, kapı.

Alper Turgut: Buluntu muydu yoksa filmin adı? Bulantı olamaz, yalnız ve sevişken olabilir ama. Nuri Bilge bulantısı, hah şimdi çözdüm meseleyi.

Tuğçe Madayanti: Zeki Demirkubuz’dan Bulantı ile olgunluk dönemi sineması beklerken, ergenlik dönemi sineması ile karşılaştık. Ama bazı duygular için bu o kadar da kötü bir şey değil her zaman.

Serdar Akbıyık: Bulantı filmi benim için tam bir hayal kirikligi. Bazı derinlikleri o kadar tekrarlarsanız bir sığlık olusturur Demirkubuz sapa oturmus.

Burak Göral: Zeki Demirkubuz’un “Bulantı”sını izleyen bazı genç arkadaşlar pek rahatsız olmuş… Tabi siz 1985-95 yılları arasındaki Türk filmlerine pek aşina değilsiniz… Biz ne bulantılar, ne bunalımlar izledik o yıllarda… En kötü Zeki filmimiz böyle olsun, boşverin..

Serkan Çellik: Bulantı müthiş bir karakter çalışması. Kader’e 5 yıldız vermeyeni dövüyorlardı, şimdi de… Ben keyifle izledim.

Kaya Özkaracalar: Zeki Demirkubuz’un yeni filmi Bulantı, fragmanının verdiği izlenimden daha iyi ve biraz daha farklı bir film.

Banu Bozdemir: Bulantı kadın erkek ilişkilerinin bulandırılmışı olmuş. Bulanmış bakınca iyi…

Başak Bıçak: Zeki Demirkubuz’un NBC takıntısından kurtulmasının zamanı geldi. Bulantı öncesi polemik yaratmasından filmde bir şey anlatmayacağı belliydi.

Fırat Sayıcı: Bulantı, Yeraltı’ndan daha iyi bir film olmuş. Sevdim…

Çağnur Öztürk: Bulantı,gereğinden uzun bir yeniden üretim, iyi ama Demirkubuz’un filmografisinde zayıf duruyor. Bizi çoğu replik ve sahnede bir güzel de güldürdü. Bulantı’yı izleyince Sarmaşık, Sivas gibi genç sinemacıların filmleri ne kadar değerli anladım, Bulantı evrensel de olamamış.

Dilek Karataş: Bulantı hikayesizlik bunaltısı yaşattı. Zeki Demirkubuz oynayacağım diye zorlayıp oyuncu yönetimini ihmal etmiş.

Yeni Sinema: Bulantı filmi Zeki Demirkubuz’un ustalık mertebesinden düşüşüdür.NBC kıskançlığını artık acil bırakmalı.Yeni bir dil ve beceri geliştirmeli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s