“The Martian” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

BASIN GÖSTERİMİ SONRASI ELEŞTİRİLER

The Martian (Yön. Ridley Scott)

martian

Halil İbrahim Sağlam: The Martian, Gravity’den iyi, Interstellar’dan değil. Sonuçta Ridley Scott geri dönmüş. Kitleleri coşturacak, izlemesi keyifli bilim kurgu. Senaryonun mizahi yönü epey fazla. Espri yapmayan karakter yok. Uzayda mizaha(!) alışırsanız gerisi su gibi akıp gidiyor zaten.

Ömür Gedik: The Martian’ı izledim… Ortalamanın az üstünde ama heyecanlı film. Mars’ta su bulunduğu haberinin üzerine viZyona giriyor olması manidar!

Alper Turgut: Marslı filmi mi NASA’nın, NASA mı Marslı filminin reklamını yapıyor bilmiyorum. Ancak su gibi akan güzel bir film, eline sağlık Ridley Abi.

Utku Ögetürk: The Martian mizah yanı kuvvetli, keyifli bir bilimkurgu. Ancak, fazlası değil. İzle ve geç.

Serdar Akbıyık: Marslı, 140 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadığım ciddi bir bilim kurgu. Gerçekten iyi filmdi.

Tuğçe Madayanti: NASA’nın Mars’ta su açıklamasından sonra Ridley Scott’un The Martian – Marslı filmi eski ve eksik kalıyor. Şanssızlığın böylesi

Fırat Sayıcı: Scott’ın “Marslı”sını izledik basın gösteriminde. Sıkı iş olmuş.

G. Gönlüşen: Uzun zamandır izlediğim en güzel bilim kurgu. Umut ve neşe dolu. Interstellar&Gravity kombosu yapıp aşmışlar.

Kerem Sanatel: Çorba içerken birinin gelip sana ‘çorba içiyorsun’ demesi = Marslı diyalogları. Yedi yaşındaki çocukların anlayabileceği basitliğe indirgenmiş, ilkokullarda izletilsin diye tüm küfürler sansürlü.

Mert Tanöz: The Martian iyi bir uyarlama. 140 dakika boyunca temposunu kaybetmeden ilerliyor. Keşke yalnızlık psikolojisine de değinseydi, isterdim.

Banu Bozdemir: Marslı filmi eskaza Mars’a düşersek nasıl hayatta kalacağımız anlatıyor. Evde tek başına misali Mars’ta tek başına…

Başak Bıçak: R.Scott bilim kurgu çeker de güzel olmaz mı! Marslı, uzun süresine rağmen yormayan, her açıdan güçlü bir film olmuş. Mizahına da bayıldım!

Güzin Tekeş: The Martian yorumlarından anlıyorum ki kimse kitabı okumamış.. Okumak zorunda değilsiniz ama okusanız filmin niye kötü olduğunu anlarsınız..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s