“The Lobster” Filmekimi Sonrası Eleştiriler

The Lobster

the lobster

Kutay Ucun: Lobster kapkaranlik dünyasında muazzam oyunculuklar izletti, çok güldürdü. Beklenmediği bekleten yönetmenden bir başyapıt!

İnan Özdemir: The Lobster sinemanın imkânlarının doruklarında gezinen bir film. Yorgos Lanthimos ise benzersiz bir yetenek. Yine yapmış.

Halil İbrahim Sağlam: Yorgos Lanthimos sen nasıl bir dahisin? Sinemasal sarhoşluk yaşattı resmen. Ve bolca kahkaha. Lobster efsane. Bazı kişiler, filmin ikinci yarısına ilk yarıdaki kadar gülemedikleri için ilerledikçe kan kaybettiğini düşünmüşler. Oysa ki, ilk yarı ile ikinci yarı arasındaki kontrast filmi kusursuz yapan. 5/5

Hazal Erkul: THE LOBSTER ! Film bitince Salonda hepimiz alkışladık. Alışılmışın,Bilindiğin dışında; İlginç, Bambaşka bir distopya!

Teksin Begeç: The Lobster otoriteye mutlak boyun eğen, kişisel düşünce, duygu ve güdülerini yitirmiş birey dünyasına dair ufuk açıcı bir film. 4.5/5

Haktan Kaan İçel: Lobster: Sizi başka dünyalara götürüyor. Tek kelime ile harika!

Güzin Tekeş: Yorgos Lanthimos, The Lobster’da yarattığı distopyada, toplumsal dayatmalarını epey egzajere ederek yerden yere vuruyor.. Aynı zamanda nefis bir kara mizah örneği, hafızalara kazınacak cinsten bir eser, belki Dogtooth’tan bile iyi..

Müjde Işıl: The Lobster, simgeselliğini fazla göze batırsa da insan doğasının ve iktidarının röntgenini çekiyor detaylıca.

Aykut Sağır: The Lobster, absürdü çok başarılı kullanan, sisteme karşı duranın aslında sistemin ayna görüntüsü olduğunu iddia eden leziz bir distopya.

Günce İlköz: Yorgos Lanthimos’tan yine devreleri yakan bir film. Birliktelik komedisi ve bir elin sesi. Yalnız kurtların şerefine..

Güvenç Atsüren: Lanthimos, The Lobster’ın ilk yarısını bir komedi başyapıtına dönüştüren sahnelere biraz da karakterinden bir şeyler ekleseymiş keşke. Böylece ikinci yarı boyunca topallamaz ve finalde de maalesef yere çakılmazdı belki.

Tuba Büdüş: The Lobster,faşizmin Dünya’da geleceği son noktayı gözler önüne seren,konu sıkıntısı çeken sinema dünyasına tokat gibi cevap.

Lila Ceketli Şair: Az önce The Lobster’i izledim. Sinema sanatı gözlerimin önünde kendini felsefe ile yargıladı. Muhteşem. Filmekimi iyi iş getirmiş.

Ferhat Karaman: The Lobster sonlara doğru temposunu biraz kaybetse de geneli itibariyle senenin en iyi filmleri arasına gireceği kesin.

Mert Tanöz: The Lobster felsefi anlamda izlediğim en iyi film. Ne bir düşüncenin taklidi ne de yorumu; tümüyle düşünme gücünün ürünü.

Dilek: The Lobster , izlediğim yalnızlığı ve ilişkileri en güzel , en çarpıcı anlatan filmlerden biri.. 10/10

Aybars: The Lobster inanılmaz güzel bir film. Son yıllarda gördüğüm en özgün senaryo.

Gözde Hatunoğlu: Venedik’te Lobster beğenmeyen kimmiş? Lobster beğenmemek de biraz şey olmuş kusura bakmayın.

Fatih Demir: The Lobster ne film, her zamankisi gibi yönetmen döktürmüş.

Okan Demir: Ortaya muazzam bir şey çıkabilecek iken iyi film olmakla yetinmiş The Lobster.

Atakan Göktepe: The Lobster’dan çıktım. Olağanüstü güzel harika olmuş. Tuhaf bir başyapıt.

Merve Yakut: The Lobster,vurguladığı konuları ironiyle işleyen,iyi bir film. Ama o kadar. Görsel açıdan beni cezbetmedi.

K.Trout: THE LOBSTER harikaydı, Yorgos gerçekten her filminde kendini geliştiriyor, bu zirveydi.

Şeyma Öztaş: Filmekimi açılışım şahane oldu… “The Lobster” sanırım festivalin en iyi filmi olmaya aday… vizyona girince kaçırmayın

Furkan Uzun: The lobster muazzam bir film hala etkisindeyim

Serkan: The Lobster gibi bir başyapıtı vizyona girmesinden üç ay önce izleme keyfi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s