“Baskın” Filmekimi Sonrası Eleştiriler

Baskın-Can-Evrenol (1)

Murat Tırpan: Can Evrenol’un Baskın’ı Freudyen şemalara tamamen uyan, bol kanlı bir istismar filmi. Baskın’da işçilik, oyunculuk dahil her şey iyi. Film Sinemamız için yeni.Ama Son tahlilde pek sevemedim.

Halil İbrahim Sağlam: Baskın, görüp görebileceğiniz en “mindfuck” korku filmlerinden. Yönetmenliği ve atmosferi epey güçlü, bol kanlı bir cehennem senfonisi. Gel gelelim ki senaryosu aynı oranda güçlü değil. Final sahnesi de tahmin edilir. Ama umarım bu tarz filmlerimiz artar. 3.5/5

Batu Anadolu: “Baskın” ilginç biçimde sanat yönetimine yatırım yapsa da, gore olmayan ilk bir saatlik dilimde adeta parlayan bir film olmuş. fakat görünmeyini görünür kılan çözüm kısmı, bu etkileyicilikten uzak ve izleyiciyi filmden koparan nitelikte. baskın; potpori tadinda, hikayeyi bağlamak icin can çekişen finaliyle biraz da kendini beğenmiş bir film halini alıyor.

Serkan Çellik: Baskın ucuz Hollywood korku klişelerinin tamamını bol küfürlü ucuz filmlerimizle bir araya getiren pahalı bir füzyon. Diyalogları yapay, oyunculukları kötü. Görüntü yönetimi, kostüm, saç ve makyajları kalburüstü.

Tanju Baran: Baskın tek kelimeyle “çılgın”. İki kelimeyle “acayip çılgın”. Baskın üzerinden gönül rahatlığıyla söyleyebilirim: Şerefli yenilgiler dönemi sona erdi.

Haktan Kaan İçel: Baskın, kısa filminin aslında fazla uzatılmış hali. Korku manyakları için cennet, normal izleyici için tipik bir B filmi. Baskın, cinli filmlerden bıkanlara nefes verdirse de; müzik kullanımı, tempo, hikaye bakımından tatminkar değil.Görsellerine göre az vaatkar.

Merve Yakut: Baskın, harikulâde yönetmenliği, kurgusu ve müzikleriyle beni benden aldı! Muazzam bir iş!

Onur Kırşavoğlu: Korku filmlerinin çok uygulanan özelliklerini bir araya toplayıp, biraz da bizden replikleri ekleyerek film yapmak.

Güzin Tekeş: İyi mi kötü mü tartışmasına girmiycem ama Baskın korku filmi değil..

Korcan Derinsu: Baskın basanin degil Can Evrenol’un; espri kotu ama film cok guzel, izlediginiz hicbiseye benzemiyor, kitlenip oylece seyrediyorsunuz. Tür sinemasi yapip uzak diyarlarda ses getirmek baya zor is, Baskın bunu yapmis, helal olsun.

Brandon: Baskın yönetmenin kurduğu atmosferi görmek için izlenebilir ama tekrar anladım ki, korku filmleri bana göre değilmiş arkadaş! 3,5/5

Ayça Ögetürk: Baskın, Türkiye sineması için takdir edilesi cesur bir iş. Ama kısadan uzun metraja geçmenin amatörlükleri çok bağırıyor. İlk 40dk akmıyor, uzadıkça uzuyor. Karakter tahlilleri çok yerinde ve başarılı. Evrenol yaptığı filmin türüne çok hakim bir sinefil olmalı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s