“Bridge of Spies” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

bride-spies-tom-hanks-trailer

İnci Tulpar: Bridge of Spies’in ABD dışında çekilen kısımları nefis. Hanks ve Mark Rylance çok çok iyi. Soğuk savaş ilgi alanınız ise kaçırmayın.

Serkan Çellik: The Terminal (2004)’den bu yana en iyi Spielberg filmi. Bakmak bile güzel. 8/10

Müjde Işıl: Casuslar Köprüsü,tıkır tıkır işleyen senaryosu ve şık kurgusuyla tam bir klasik sinema güzellemesi. Spielberg-Hanks ikilisinde hala hayat var.

Halil İbrahim Sağlam: Bridge of Spies, Spielberg’ün konvansiyonel sinemasının en formda örneklerinden. Oldukça akıcı kurgusuna Janusz Kaminski’nin usta işi sinematografisi eşlik ederken üzerine de Tom Hanks ve Mark Rylance karşılıklı döktürünce tadından yenmiyor. Arada Coenler mizahın, Spielberg dramın dozunu kaçıracak gibi olsa da hemen birbirlerini dengelemeyi başarıyorlar. 8/10

Tanju Baran: “Bridge of Spies”, Spielberg’in son dönemdeki en iyi işi; Kaminski ve Coenler, klasik Spielberg defolarının üstünü güzelce örtüyor.

Tuğçe Madayanti Dizici: Bridge of Spies; birbirine sapasağlam mühürlenmiş senaryo,oyunculuk, atmosfer ve malum Spielberg Amerikanizmi. 8/10

Selin Gürel: Spielberg’ün anlaşma şartları aynı: Bridge of Spies hiç sarkmıyor. Karşılığında, kaçıncı dk. da ne hissetmeniz gerektiğine o karar veriyor.

Janet Barış: Spielberg’ün son filmi “Bridge of Spies’taki asıl “standing man” Rus casusu Abel, çok iyi yazılmış ve çok iyi oynanmış bir karakter.

Mert Tanöz: Bridge of Spies tam bir Spielberg-Hanks filmi.Eleştirileriyle insanları manipüle eden dramatik ve milliyetçi bir amerikan yapımı.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s