“Uzaklarda Arama” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

Uzaklarda-Arama-02

Murat Tolga Şen: Uzaklarda Arama tam bir “Yeşilçam Filmi”… Türkan Şoray’ın yönetmen olarak geri dönüşü alkışlanacaktır ama filmin bariz sıkıntıları var. Türkan Sultan, Uzaklarda Arama’da kızı Yağmur Önal’a torpil geçmiş. Onun karakterinin hikayesi filmi yoruyor ve yolundan saptırıyor. Uzaklarda Arama, Atıf Yılmaz’ın anısını onurlandırarak başlıyor ve giderek bir Çağan Irmak filmine dönüşüyor. Yine de Mehtap Bayrı, Mustafa Uğurlu ve Sevda Erginci’nin iyi oyunculuğuyla film gişe yapması muhtemel bir seyirliğe dönüşmüş. Senaryo Onur Ünlü’nün olunca filmin damar bir tarafı olduğunu eklemek lazım. İtirazım yok ama bu klişenin dibine vuran finale zarar vermiş.

Selin Gürel: Türkan Şoray’ı Uzaklarda Arama için yola çıkaran, sinemada eskiye özlem. Kızı Yağmur Ünal ve karakteri, ne yazık ki o dünyaya ait değil. Bu kez kimse, vasat bir Onur Ünlü senaryosunun iyi yazılmış olduğunu iddia edemeyecek. Yağmur Ünal dışında, filmin en büyük sorunu senaryo. Sevda Erginci, filmin parlayan ismi. Uzaklarda Arama, sadece onun için ileriye doğru atılmış bir adım.

Suat Köçer: “Uzaklarda Arama” yer yer masalsı ve coşkulu bir film ama çok sıkıntısı var.Onur Ünlü senaryosu da epey zayıf.Olsun, biz Türkân’ı seviyoruz:)

Tuba Büdüş: Uzaklarda Arama filminin şu izlediğimiz halinin senaryosunun Onur Ünlü’nün olduğuna inanmak istemiyorum. Zira son yarım saat fecaat.

Tuğçe Madayanti: Uzaklarda Arama, sadece bir fikirden film olamayacağını gösteriyor;kaldı ki o fikir ile ilgili olarak film hiç zahmete dahi girmiyor. (2-10)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s