“Rüzgarın Hatıraları” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

rüzgar1

Kaya Özkaracalar: Rüzgarın Hatıraları, benim nezdimde yılın yerli filmi.

Gülcan Bağırkan: Rüzgarın Hatıraları hem göze hem kulağa hitap eden sinemasal bir şölen adeta. Otur ve saatlerce seyret.

Halil İbrahim Sağlam: Rüzgarın Hatıraları, Özcan Alper’in sinemamızın Theo Angelopoulos’u olma yolunda Sonbahar’dan sonra bir başka güçlü sinemasal çıkışı.

Rıza Oylum: Özcan Alper’in Ruzgarın Hatiraları, oldukça başarılı görüntü yönetmenliğiyle coğrafyanın kronik tarihi sorunlarını masaya yatırmış. Tehcir ve Varlik Vergisi mağduru bir karakterin, Karadeniz sinir köylerindeki yalnızlığını eşsiz görüntülerle sunmuş.

Haktan Kaan İçel: Fatih Akın’ın yapmak istediğini muhteşem görsellikle ve biraz uzaktan, ama aslında tam da içinden yapmış Özcan Alper. Acıları dile getirmek yazarların, görüntülemek de sinemacıların işi olmalı belki de. Bunu yaparken derinden dokunmalılar.

Banu Bozdemir: Rüzgarın Hatıraları görsel olarak öne çıkarken hikaye geri planda kalıyor. Sonbahar’ın yalnızlığı burada da var. Anılara eşlik eden çizimler iyi.

Selin Gürel: Rüzgarın Hatıraları 40’larda geçtiğini iddia ediyor, ama diyaloglar, set tasarımı ve kostümler başka bir şey söylüyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s