“Ertuğrul 1890” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

ertugrul1890

Halil İbrahim Sağlam: Ertuğrul 1890’ın ana karakterler üzerindeki reenkarnasyon ya da paralel evren kafası eğlenceli, teknik olarak iyi ama müzik dozajı, hümanizm patlaması ve reklam, klip havaları sıkıntılı. Dostluk maçı kıvamında, birçok pozisyonun değerlendirilemediği ama gollü berabere biten bir film.

Hazal Erkul: Ertuğrul 1890’ın ilk yarısını gerek kurgu gerek görsel açıdan başarılı buldum (bazı kısımlar inandırıcılıktan uzak olsa da) , bazı sahnelerden çok etkilendim. Ancak 2.yarı tamamen sofistike, gerçekçilikten uzak, ve yer yer komikti. Milliyetçi duyguları ve ajitasyonu körüklediği için halkımıza hitap ettiğini düşünüyorum.

Haktan Kaan İçel: Ertuğrul 1890 gerçek olayları, inandırıcı olmayan bir üslupla beyazperdeye aktaran bir film. Görsel anlamda film kusursuz çekilmiş. Ancak oturmamış senaryosu ve anlatım üslubu filmin potansiyelini harcamış. Türk halkı filme bayılacaktır. Ağdalı dramatik yapısı belli bir gişenin kapılarını açabilir. Film kurguda yarı süreye indirilebilirdi. Müzik kullanımı da çok gelişigüzl olmuş. Derinliksiz ama iyi niyetli film…

Ömür Gedik: Ertuğrul 1890 iyi başlıyor, ancak Japonya ve gemi sahnelerindeki başarısını Tahran’a taşıyamıyor.

Fırat Sayıcı: Ertuğrul 1890, eli yüzü düzgün bir iş olmuş. Ancak Türk seyircisini tatmin edeceğini pek sanmam…

Suat Köçer: Ertuğrul 1890, tarihte yaşanmış gerçek bir dramın “tribünel arabeske” kurban ediliş filmi. Senaryo danışmanı da miss.

Tuğçe Madayanti: Yılın en unutulmaz repliğini Ertuğrul 1890 filminde duymuş olduk. Turgut Özal: “Ben ne şanslı bir başbakanım”

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s