“Creed” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

creed-banner

Ali Ulvi Uyanık: Philadelphia’nın sokaklarından yetişen boksörlerin dünyasına giriyor ve yetmişli yılların “Rocky”sine saygılarını iletiyor. Coşkun.

Banu Bozdemir: Creed bilindik hikayesine rağmen gayet naif ve iyiydi… Stallone ben hala varim diyor, biz de keyifle izliyoruz.

Müjde Işıl: Creed, Rocky efsanesini hakkıyla yenileyen ve saygıyla yineleyen müthişlikte.Filmle ilgili tek bir itirazım var: Skyfall izleme(me) sahnesi.

Murat Tolga Şen: Creed sıradan bir Rocky spin off’u değil, başından sonuna ilgiyle izlenen ve serinin mirasını gururla anan özenli, stil sahibi bir film…

Halil İbrahim Sağlam: Creed, gayet başarılı bir Rocky spin-off’u olmuş. Serinin de en iyilerinden. Force Awakens’in yarattığı nostalji hissi Creed için de geçerli. Sylvester Stallone, Creed ile Oscar’da bir yardımcı erkek oyuncu adaylığı kapar diye düşünüyorum.

Murat Karakuş: Creed, Rocky serisine yakışan ve aldığı mirasa ihanet etmeyen çok iyi bir film. Dramatik yapısı ve oyunculukları kuvvetli. Gayet beğendim. Rocky filmleri ile büyümüş ve tüm seriyi seven biri olarak Creed beni hayal kırıklığına uğratmadı. Stallone, umarım Oscar adaylığını alır.

Onur Kırşavoğlu: Creed, serinin ruhunu zedelemeden yeni bakış kalabilmiş. Stallone Oscar adaylığını hak ediyor. Coogler ise yükselmeye devam ediyor.

Kerem Akça: Creed, nostaljik taraflarıyla keyif veren, ama alt türe yaklaşımıyla vasat duran bir yan bölüm. Southpaw kadar detaycı değil.

Batu Anadolu: Ryan Coogler’ın yönetimi ile #Creed , Southpaw’ın yarattığı hayal kırıklığını giderecek türden bir film olmuş. Yeni bir seriye dönüşecek kadar güçlü bir malzemeye sahip değil ama rakamlar öyle söylemiyor tabii, bekleyip görelim.

Ömür Kuşluoğlu: Creed çok çok başarılı bir film olmuş. Benzer dalda Southpaw’ı hiç sevmemiştim, artık Creed’in yanında boks sporuna hakaret gibi duruyor.

Alper Sozal: Bir boks filminden çok daha fazlası. 12. round ile birlikte tüylerin diken diken olduğu, temposu yavaş artan ve muhteşem final ile sonlanan film serinin en iyilerinden.

Faruk Songur: Bu yıl nostalji kelimesini kullanacaksak bu Creed ile olmalı. Her köşesi, her anı duygu yüklü. Sylvester Stallone aday olmalı, olabilmeli.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s