“Joy” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

joy_banner

Murat Karakuş: Joy, sezon başında yarattığı beklentiyi karşılamaktan çok uzak. Özellikle kurgusu felaket. Sanki birileri filmi katletmek için çabalamış. O. Russell filmlerinin kaotik atmosferi ve nevrotik karakterleri Joy’da yine mevcut fakat bu sefer detaylarda yoğun bir olmamışlık hakim.

Onur Kırşavoğlu: David O. Russell kötü kurgu nasıl olur dersi vermiş. Filmi de ilk aklına geldiği gibi çekmiş, sanki hiç geliştirmemiş.

Güzin Tekeş: Joy sıradan bir David O. Russell filmi.. Oyuncu kadrosu göz dolduruyor ancak ciddi tempo sorunları var.. Jennifer Lawrence artık başka yönetmenlerle çalışmalı..

Müjde Işıl: Three Kings’ten beri David O. Russell’ın mizah anlayışına epeyce uzağım. Joy ile birlikte artık aradaki fark iyice açıldı.

Halil İbrahim Sağlam: Joy’u anca vileda sopasının icadını merak eden ve bunu heyecanlı bulan birisi beğenebilir. Dünyada öyle bir insan olduğunu zannetmiyorum. American Hustle ne kadar özellikli, unutulmaz sahneleri olan, doyum olmaz bir filmdi. Joy’u izleyince bu bir kabus olmalı diye düşündüm.

Barış Toker: Sıradan bir Amerikan rüyası öyküsünü masalsılaştırmak isterken eline yüzüne bulaştırıyor ne yazık ki. Ortalama bir hikayeyi bu kadar epik bir anlatım kalıbına sokma çabası filmin kendi içinde dalga geçtiği pembe dizilerin sınıfına sokmuş. Russell’ın kanımca kariyer başyapıtı Silver Linings Playbook’ta tutan aile formülü ve cast uyumu burada da denenmiş ama olmamış. Burada birbirleriyle uyumu bırak tek başlarına bile karikatürize duruyorlar. Tek görevleri antipatik olmak, tabi rüya gerçek olana dek. Bir de yetmezmiş gibi o berbat kurgu da nedir öyle? Russell gibi tecrübeli yönetmensin sen. Film darmadağın ilerliyor kurgu yüzünden.

Tuba Büdüş: Joy filmini izlemeyi düşünüyorsanız beklentilerinizi çok çok aşağıya çekin. Zira çok çok vasat. Bu kadarını beklemiyordum ben.

Tuğçe Madayanti: Joy, televizyonda zaplarken denk geldiğimiz MGM filmlerine benziyor. Oscar şansı hiç yok (3/10)

Kerem Akça: David O. Russell, iyi bir yönetmen olduğu kadar iyi bir senarist de. Joy’da onun kaleminden çıkan karakterler dolu dolu..

Furkan Kocaaslan: “Joy” beni şaşırttı, iyi bir film olmuş. Beklentilerimin üstünde çıktı. Gayet sevdim.

Haktan Kaan İçel: İnanılmaz depresif, ağır drama soslu bir banliyo kara mizahı olmuş. Kötü film diyenlerin bir neden bulması lazım bence. Joy’da inanılmaz antipatik karakterler yaratılmış. Amerikan rüyasının tepetaklak edilmiş hali olarak öne çıkıyor.

Utku Ögetürk: Joy iyi bir yönetmenin sıradan bir filmi. Yeni bir şeyler anlatmıyor belki ama anlattığı hikayeyi gayet güzel işliyor. Ödül sezonu için şansı yok ama seyircisini üzeceğini de düşünmüyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s