“The Revenant” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

revenant

Halil İbrahim Sağlam: The Revenant, Kill Bill’den bu yana çekilen en iyi intikam filmi. Inarritu ve Lubezki’den vahşi ve dondurucu bir sinemasal gövde gösterisi. Bu yıl izlediğim tüm Hollywood filmlerinin üzerinde. Leonardo DiCaprio fiziksel olarak kendisini epey zorladığı efsane performansıyla bu sefer Oscar’ı kazanır. Tom Hardy de tuhaf aksanlı karakteriyle unutulmaz bir kötü adam portresi çiziyor.

Murat Karakuş: The Revenant, çarpıcı bir intikam öyküsü eşliğinde insan doğasının karanlığına yolculuğa çıkarıyor. Cehennemvari atmosferi çok etkileyici. Inarritu’nun en iyi filmi mi tartışılır ama benim en beğendiğim filmi oldu. DiCaprio muazzam, net şekilde Oscar’ı kazanmalı.

M. Furkan Kocaaslan: The Revenant, hipnotize edici, muazzam bir sinema deneyimi. Tabiri caizse “delice” bir iş. Büyüleyici, doyamadım.

Faruk Songur: The Revenant nefes kesici bir ayakta kalma mücadelesi ve intikam öyküsü. Inarritu hedefi 12’den vuruyor. Lubezki hat-trick yapsa yeridir.

Gizem Çalışır: The Revenant, dondurucu bir kış günü dışarıdan eve geldiğinizde soğuktan buz tutmuş elleriniz yanmaya başlar ya hani işte öyle yakıyor!

Banu Bozdemir: Diriliş arkasındaki bin yıllık kavganın ötesinde insanın yeniden yeniden dirilttigi şiddetin öyküsü bir anlamda. DiCaprio da gayet iyi!

Kerem Akça: The Revenant’ta öncelikle iki müthiş performans var: DiCaprio ve Hardy. Daha ziyade Lubezki’nin filmi olmuş. 19. yüzyılı, karlı doğayı, insanoğlunu, vahşiliği fotoğraflama becerisi üst düzey…

Müjde Işıl: The Revenant, kötü adamı abartmak için süreyi gereksiz uzatıyor. Bence olayın özü, son karede… Ve o kare filmin bütününden çok daha iyi. Tom Hardy’nin The Revenant’taki performansı,2 zıt değerlendirmeye de açık.Ya rolünü çok iyi giymiş veya abartmakta sınır tanımamış.Oyum 2.ye

Kaan Kavuşan: Revenant’ın en büyük başarısı, karakterden sadece iki-üç adım uzaktaymışsınız gibi hissettirmesi. Sanki üç adım atsan tutacaksın.

Fatma Özdemir: The Revenant son derece etkileyici bir intikam filmi.Inarritu-Lubezki işbirliği izleyiciye yine mükemmel bir atmosfer ve seyir zevki sunuyor

Mehmet Ali Erkaya: The Revenant’a bayıldım. Inarritu’yu döneminde izleyebilmek bence büyük bir şans.

Çetin Cem Yılmaz: The Revenant için söylenecek ilk şey, bunun Inarritu kadar Emmanuel Lubezki’nin de filmi olduğu. Chivo, üst üste üçüncü Oscar’ını alır.

Tuğçe Madayanti Dizici: The Revenant; beyazlar, kızılderililer, doğa, hayvanlar hepsi birbirine karşı savaş içinde ama nafile… (7/10)

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s