“Kötü Kedi Şerafettin” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

şerafettin1

Ali Ulvi Uyanık: “Kötü Kedi Şerafettin”de, kentin olmazsa olmazları kediler, sıçanlar, martılar sayesinde, sistemden azade insanlığımızı hatırladık! Oh be!

Halil İbrahim Sağlam: Kötü Kedi Şerafettin, animasyon kalitesiyle ve aykırı karakterleriyle çok keyifli. Filmin semt modellemeleri gayet başarılı. Bir animasyon için şok edici sahneler var. Özellikle yurt dışı seyircisi izlese neye uğradığını şaşırabilir. Çizer karakterinin oluşumu hikaye içinde belirli tekrar hissini beraberinde getirse de başka sarkan bir yönü yok. “Baskın” nasıl korku sinemamız için bir milat olduysa animasyon sinemamız için de aynısını Kötü Kedi Şerafettin için söyleyebiliriz.

Murat Özer: “Kötü Kedi Şerafettin”, sinemamızın animasyonla imtihanında heyecan verici bir kilometre taşı…

Başak Bıçak: Kötü Kedi Şerafettin, animasyon sinemamız için bir devrim! Her açıdan kusursuza yakın! Bravo!

Burak Göral: “Kötü Kedi Şerafettin” bir yetişkin animasyonu olarak gayet tatminkâr. Zaten kağıt üzerindeki haline de oldukça aşinaydım, ilk 15 dakikasında seslendirmeden dolayı biraz yabancıladım ama alışınca giderek ısındırdı kendine kerata! Ancak animasyon diye her yaştan çocuğa uygun olduğu sanılmamalı. Film hakkında yazılan yazılarda bunun bir yetişkin filmi olduğu mutlaka belirtilmeli.

Seçil Toprak: Kötü Kedi Şerafettin, animasyon sinemamız için çok iyi bir gelişme. Mekan tasvirlerini çok beğendim, İstanbul’u özletiyor.

Müjde Işıl: Kötü Kedi Şerafettin yerli animasyonlarda zirve noktası. Taksim-Cihangir tasviri, Gezi’ye selam çakma, mizah. Hepsi olması gerekenden daha iyi.

Haktan Kaan İçel: Kötü Kedi Şerafettin, Türk animasyonu adına iyi bir adım. Zaten gözde karakterin hayatından kesitler verse bile senaryo iyi olabilirdi. Kötü Kedi Şerafettin için yeniden senaryoya gerek yoktu bence. Zombi Büstün olayı çok uzatılmış. Biraz daha yalınlaştırılmış.

Selin Gürel: Şero, şimdiye kadar yapılmış bütün yerli animasyonların ümüğünü sıkıyor. Oh be!

Banu Bozdemir: Kötü Kedi Şerafettin iyi geldin, iyi ki geldin! Betimlemeler çok başarılı, karakterler de bir o kadar ‘kötüydü’. Sen çok yaşa e mi Şero!

Gözde Özen: Kötü Kedi Şerafettin’i çok beğendim. Animasyon işini ilk defa becermişiz, hatta baya iyi becermişiz. Çok iyi işçilik.

Furkan Erkan: Kötü Kedi Şerafettin, animasyon sinemamız için bir zirve. Animasyon kalitesi gayet mükemmel. Senaryodaki küfür ve argo kullanımı da gayet dengeli. Hikaye de çizgi serinin ruhunu ve dramatik yapısını takip ediyor lakin bazı tekrarlar filmi zorlama hale getiriyor. O kadar da olsun artık.

Mert Tanöz: Kötü Kedi Şerafettin’i oldukça beğendim. Süresi oldukça yerinde, hikayesi de sürürkleyici. Küfür de gönderme de bolca var. Kaçırmamalı!

Burak Sakar: Kötü Kedi Șerafettin, yerli sinemadan da kaliteli animasyon çıkabileceğini kanıtlıyor. Eksiklik var fakat önceki deneyimlere göre daha iyi.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s