“10 Cloverfield Lane” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

cloverfieldlane

Ali Ulvi Uyanık:  İki türün evliliği sağlam temeller üzerine inşa edilmiş. Seyrederken dikkatinizin dağılması söz konusu değil.

Halil İbrahim Sağlam:  İlk 80 dakika tam “Alacakaranlık Kuşağı” gerilimi. Son 20 dakikadaki tür değişimi çok eğlenceli. John Goodman müthiş. 3,5/5

Kerem Sanatel: 10 Cloverfield Lane doğuştan klasik. Spoiler yemeden bir an önce ve mutlaka görün.

Kerem Akça: ‘Hollywood, modern klasikleri / klasikleri rahat bırak!’ dedirten tür filmlerinin bir yenisi.

Utku Ögetürk:  10 Cloverfield Lane, J.J Abrams’ın dokunduğu her projede kendini gösteren son bölüm sorunsalına kurban gitmiş. Adeta lanet!

Gözde Özen: Son dakikaya kadar iyi oynayan futbol takımının son dakikada kendi kalesine attığı gol gibi olmuş. J.J. Abrams her eserine aynı imzayı atıyor. Niye son dakikada kendi topuğuna sıkıyorsun arkadaş? Neticede “sonu olmasa iyi film aslında”. John Goodman yine müthiş. Gerim gerim gerilim.

Haktan Kaan İçel: Belli bir filmin coğrafyasını kullanmasına rağmen, kendi yolunu çizerek korku-bilim kurgu öğelerini iyi harmanlıyor. John Goodman iyi oyunculuğu sayesinde gerilim dozajı iyi ayarlanıyor. Filmin dar alana sıkışıp kalsa da, akıcılığını kaybetmiyor. Klişe finalini görmezden gelirsek, bu türün meraklıları için iyi seçenek olacaktır.

Mert Tanöz: Gerilim türüyle karşılaşmayı pek sevmesem de 10 Cloverfield Lane’den keyif almadığımı, etkilenmediğimi söylersem haksızlık etmiş olurum. Keşke sonu farklı olsaydı, keşke hikayenin dışına çıkıp şaşırtmasaydı dediğim sırada ilk filmin varlığından haberdar oldum. Yine de çok iyi.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s