“Kor” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

korfilm

Halil İbrahim Sağlam: Kor, hikayesinin ederiyle 145 dakikalık süresi arasındaki uyuşmazlıktan muzdarip. Yeraltı haricindeki diğer Demirkubuz filmlerine göre görsel açıdan biraz toparlamış gözükse de bu sefer film “ruhunu” kaybetmiş. En kötü değil ama en ruhsuz Demirkubuz filmi denilebilir. 2,5/5

Haktan Kaan İçel: Kor için 3 Maymun’un öncesi ve sonrası da eklenen versiyonu denilebilir. Ama işte görsel tercihler aynı Zeki Demirkubuz yansımaları. 145 dakika ama 80 dakika olsa sırıtmazdı.

Kerem Akça: Kor, ‘sinema bilinci’ taşımasına karşın büyük oranda ruhsuz çekilmiş bir film.

Funda Karayel: Kor, Zeki Demirkubuz’un Taner Birsel’i görmezden geldiği, kadın düşmanlığını yine en güzel şekilde ortaya koyduğu bir film. Nerede Kader, nerede Yazgı, nerede Yeraltı.

Sorgu Mutlu: Zeki Demirkubuz başka biriydi gittikçe başka birine, bir şeye dönüştü filmleriyle… Gittikçe aklımın, duygumun almadığı filmler yapıyor ve sadece kendisi için sanki! Kibri, egosu, öfkesi ve kadınlara karşı duruşu gittikçe renk değiştiriyor ve öyle gün yüzüne çıkıyor ki cümlelerim yetmiyor anlatmaya. “Kor” nasıl bir film olmuş kopuk, bölük pörçük yamalak bohça ve gerçeklikten çok uzaklarda bir yerde neresinden tutsam dağılıyor. Bence kendisiyle ve çevresiyle barışıp kendine gelmeli artık!

Burak Sakar: Kor etkileyicilikten uzakta, kaliteli hikayesini zayıf senaryosu ve gereksiz uzatılan süresiyle harcayan, özlediğimiz Demirkubuz sinemasını içerisinde bulundurmayan bir film olmuş. 2,5/5

Gözde Özen: İyi bir sinemacıdan yerinde gözlemler? Ama hep geriye gidiyor, azalıyor gibi bir yandan da? Bulantı daha iyiydi açıkçası. Yeraltı’ndan sonrası sıkıntılı. Önümüzdeki maçlara bakacağız.

Ercan Dalkılıç: Balkanlardan gelen gerçekçilik dalgası Zeki Baba’ya da sirayet etmiş. Kor alt sınıfın otopsisini hakkıyla yapıyor. Az kısa olsa tam olurdu.

Serkan Çellik: Karakter yaratımı, sinematografi, diyalog yazımı… Hepsi çok iyi ama uzun metraja yetecek konu yok sanki?

Mert Tanöz: Ne yazsam, ne desem diye düşünüyorum ama aklıma gelenler yalnızca “neden, ne oldu, yok bir şey”… Filmde kimse neden konuşamıyor şimdi anladım.

Güzin Tekeş: “Kor” iyi hoş da bir de konusu olaymış..

Faruk Ayyıldız: Zeki Demirkubuz’un son filmi Kor’u izledim. Sanırım izlediğim en kötü Demirkubuz filmi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s