“Genius” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

genius

Kerem Akça: Genius, çok görmediğimiz bir şekilde görsel dokuya kafa yoran özenli bir biyografik film. Özellikle Jude Law da çok iyi.

Selin Gürel: Nihayet editörün çilesi bir filme konu oldu! Genius’ı öncelikle kişisel sebeplerle pek sevdim. Görüntü yönetmeni Ben Davis’i ise alkışlıyorum.

Halil İbrahim Sağlam: Genius, John Logan’ın klasik biyografi şablonunda yazılmış senaryosunda editör/yazar ilişkisiyle ve içinde bulunduğu dönemin tarihi kişilikleriyle dikkat çekiyor. Yalnız Michael Grandage’in vasat yönetmenliği, Colin Firth’in fazla hesaplı/düz oyunculuğuna Jude Law’un dengesiz/abartılı nüanslarla karşılık vermesi ve aşırı derecede gri tonlara boğulan atmosferi izleyicide amaçlanan duyguyu yaratmayı başaramayarak pek tat bırakmıyor. 1929’da geçen bir dönem filmine göre genel plan sayısının eksikliği ve olanların da dar bir alana sıkıştırılmış olması ise teknik yetersizliğine işaret.

Haktan Kaan İçel: Genius’ta klasik biyografi filminin memur bir yönetmene verilmesi sonucu ortaya vasat bir iş çıkmış. Law fazla abartılı, Firth onu dengelemiş.

Banu Bozdemir: Genius ağırkanlı bir film. Bir yaşam öyküsü anlatmanın dışında bir yaşam ve yazı kısaltma öyküsü gibi kalmış!

Tuğçe Madayanti Dizici: Genius filminin yönetmeninden kurgucusuna herkes çok sıkılmış sanırım. En azından ben çok sıkıldım. (3/10)

Gözde Özen: Genius, iyi oyuncularına rağmen sıradan bir dram/biyografi olmanın ötesine geçemiyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s