“The Conjuring 2” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

conjuring2

Serkan Çellik: The Conjuring 2 ana akım gerilim sinemasının yeni zirvesi. Gerilim sinemasının Mad Max: Fury Road’u. Daha iyi olamazdı.

Güzin Tekeş: The Conjuring 2 çok korkunç olmuş, ilkinden bile korkunç.. Benim için uçak yolculuğu gibiydi, ilk 1,5 saatten sonra korkmaktan yorulup koltuğa yığıldım.. Türü seviyorsanız kaçırmayın..

Halil İbrahim Sağlam: The Conjuring 2’de hikaye, yönetim, prodüksiyon, sinematografi, Patrick Wilson – Vera Farmiga uyumu yine çok iyi. Korktuk, ürperdik. 4/5

Tuğçe Madayanti Dizici: The Conjuring 2 ilki kadar iyi. Wan adeta korku senfonisi yönetmiş, her şey kontrolünde ilerliyor. (7/10)

Utku Ögetürk: The Conjuring 2 kısaca açıklayacak olursak tam anlamıyla karakteristik bir James Wan korkusu. Wan, günümüz seyircisi için korku sineması evreni inşa ederken, gelecek nesillere de günümüzden bir miras bırakıyor.

Haktan Kaan İçel: İlk filmin kopyalanıp İnsidious DNA’sı eklenmiş hali diyebiliriz. James Wan, filmin her anında korku sinemasını yüceltiyor.

Gözde Özen: James Wan deli galiba? Böyle bir görüntü ve sanat yönetimi yok! İlk filmin gerisinde kalsa da çok iyi. Sanat aktı sanat!

Kerem Akça: The Conjuring 2, Wan’in en zayıf işlerinden. Ama çarpıcı rejisi, ‘keşke bütün korku filmlerini o çekse!’ dedirtiyor.

Selin Gürel: The Conjuring 2’deki en ilginç şey, kötücül ruhun, TV kanallarını değiştirirken Margaret Thatcher çıkınca duraksamasıydı.

Erdem Tatar: The Conjuring 2 şaşırtıcı derecede iyi bir film James Wan kendini aşmış desem yeridir. Amerikan gişe sineması için çekilen ruhlu, perili korku filmleri arasında uzak ara en iyi örneklerden son yıllardaki. İlk Conjuring’le Insidious’ın işleyen tüm donelerini almış ve yağ gibi kayan bir sinematografide birleştirmiş Wan.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s