“Ve Panayır Köyden Gider” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

ve-panayir-koyden-gider

Kerem Akça: Ve Panayır Köyden Gider, net bir başarı olmasa da ‘lanetli köy’ motifine yaklaşımıyla bu topraklarda ezber bozuyor.

Burak Göral: “Ve Panayır Köyden Gider” ilk yarım saatindeki dağınıklık ve dengesizliğini çözseymiş süper olacakmış. Ama bu haliyle de kabul bu ortamda..

Banu Bozdemir: Farklı olanın yine iyi olarak anıldığı ülke sinemam! Ve Panayır Köyden Gider ölümle olan derdini bayağı can çekişerek anlatıyor. Tür karmaşası.

Halil İbrahim Sağlam: Yine Cuma günü vizyona girecek filmlerden Genius’ta bir replik vardı. “İyi değil ama benzersiz”. Ve Panayır Köyden Gider böyle bir film işte. Aksadığı ya da olmaması gereken sahneleri çok fazla ama sinema dili olarak postmodern tercihleriyle ilgi çekmeyi ve şaşırtmayı başarıyor. Belki ileride külte dönüşür.

Haktan Kaan İçel: Şuursuz yönetmenliğine karşın, ileride kültleşme ihtimali olan kendine has bir film… Peki kötü mü? Sonuna kadar!

Tuğçe Madayanti Dizici: Ve Panayır Köyden Gider farklı bir film. The Dressmaker filmine benzettiğim film Kusturica’yı da anımsattı. (6/10)

Mert Tanöz: Ve Panayır Köyden Gider şiir gibi, kağıt üzerindeyken güzel. Perdede değil…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s