“Doctor Strange” Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

doctor-strange-banner

Halil İbrahim Sağlam: Doctor Strange izlediğim en iyi Marvel filmi olabilir. Astral seyahatten büyülere aksiyonu ve eğlencesi bol bir görsel efekt çılgınlığı. Yönetmen Derrickson birçok fantastik filmin yapılarından kendine özgü devrimci bir model yaratmış. Benedict Cumberbatch, Mads Mikkelsen ve Tilda Swinton rollerinde çok iyiler.

Onur Kırşavoğlu: Zaman, mekan, ruh, madde, Huxley, Heidegger ve görsel şölen. Hem de en alasından…

Kerem Akça: Doctor Strange, Inception etkili görsel efektlerle örülü, New York ve Nepal fonlu sekanslarla perde eglencesinin hakkını veriyor. Cumberbatch’ten Mikkelsen’e bütün oyuncular da rollerine cuk oturmus. Ama çıkış noktasindaki ‘anti-kahraman’ algısının çekiciliğine karşin Marvel’in en iyilerinden degil. Modern fantastik sinemada Doctor Mabuse’le akraba bir büyücü/süper kahraman yaratmasiyla anilacak.

Utku Ögetürk: Doctor Strange, bir “süper kahraman” filmi nasıl çekilmeli sorusuna ders niteliğinde cevaplar barındırıyor.

Kerem Sanatel: Tilda herkesten, Benedict Tilda’dan, kırmızı pelerin de Benedict’ten sahne çaldı. Çok keyifliydi.

Serkan Çellik: Deadpool’dan sonra, son yılların en iyi Marvel filmi. Avengers saçmalığı gibi değil.

Tuğçe Madayanti Dizici: Doctor Strange en başarılı Marvel filmi, oyuncular, diyaloglar ve efsane dijital şöleniyle çıtayı en yükseğe taşıdı. Tam görsel LSD keyfi.

Güzin Tekeş: Dr. Strange bugüne kadar izlediğim en iyi Marvel filmi olabilir.. Zaman/mekan bükülmelerime bayıldım. Ne yapın edin 3D Imax izleyin..

Haktan Kaan İçel: Doctor Strange için Marvel’in solo filmleri daha iyi yaptığının bir göstergesi diyebiliriz. Görsel olarak film sanat eseri ancak Marvel’in en iyisi mi tartışılır. Filmi izlemek için Mads Mikkelsen’in varlığı yeter.

Gözde Hatunoğlu: Doctor Strange’de başım döndü. Inception’da gördüğünüz şeyleri 100’le çarpın, öyle bir şey olmuş. Görsel açıdan inanılmaz.

Mert Tanöz: Doctor Strange müzikten yoksun olmasına karşın Marvel’ın koyduğu standartın üstünde bir film. Fakat sadece bir Civil War güncellemesi. Zira baş döndüren yorucu 3D görselleri ve iyi oyunculuklarına rağmen özünde yalnızca Civil War’daki tartışmayı konu alıyor. Hikayenin felsefi taraflarını es geçmesine karşın Marvel’ın iyi bir iş çıkardığını ve beklentiği karşıladığını da itiraf etmek gerek.

Alp Turgut: Doctor Strange tek karakterli süper kahraman filmlerinin neden daha iyi olduğunun bir kanıtı niteliğinde. Son zamanların en özgün işlerinden. Benedict Cumberbatch rolüne tam oturmuş. Öte yandan, Michael Giacchino’nun Star Trek’i andıran müzikleri ne yazık ki hiç olmamış.

Berk Gün: Doctor Strange harika bir görsel şölen ve muhteşem bir ilk film ama bir Civil War değil tabii.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s