‘Gerçek Kesit: Manyak’ Basın Gösterimi Sonrası Eleştiriler

gercekkesitmanyak

Halil İbrahim Sağlam: Gerçek Kesit: Manyak tam bir tuzak. Ne kadar kötü olduğu su götürmez bir gerçek lakin Onur Ünlü’nün ‘ben zaten gerçek kesit çekmek istedim’ diyerek işin içinden sıyrılma ihtimali var. Seyirciye saygısızlık olarak da okunabilir, gerçek kesit parodisi işte diyerek geçilebilir de.

Burak Göral: Batı ülkelerinde sinema yönetmenleri sinemanın dilini kullanarak televizyon için ürettikleri eserlerle TV kültürüne çığır atlatıyorlar. Bizim yönetmenlerse tam tersi, TV kültürümüzün bozuk estetiğiyle daha en başta kendi sinemalarını bozuyorlar… bknz. “Gerçek Kesit: Manyak”

Alper Turgut: Gerçek Kesit: Manyak, tişikirlir, Beyazperdede Flash TV seyretmiş olduk, eh fena da olmadı. Lakin Manyak yerine Sapık daha iyi dururmuş, ötesinde Sarı Bıyık’a saygı gösterisi de şık hareket. Ciddi ciddi eleştiri getirecek değilim, Reality Show izledim sinemada, o kadar.

Tuğçe Madayanti Dizici: Onur Ünlü’nün Gerçek Kesit: Manyak filmi ‘sinema ciddi bir sanat dalı değildir’ eleştirisi olsaydı belki bir zemine oturtabilirdik. Ama elimizde öyle bir done de yok. O zaman bu filme basın gösterimi yapmak niye? Bizler de mi sanat eleştirisinin habersiz denekleri yapıldık?

Berk Gün: Onur Ünlü’nün Gerçek Kesit Manyak filmi şakaysa komik değil, gerçekse çok komik.

Ece Taşdelen: Gerçek Kesit: Manyak konusunda o kadar kararsızım ki orijinal programı oturup izleyeceğim şimdi başka türlü yorum yapamıyorum.

Mert Tanöz: Gerçek Kesit Manyak’ı izledik, bitti. Öyle yani, bu kadar…

Hande Kara: Biz bazı şeyler için “neden” diye sormayı bırakalı çok oldu da, sürekli dürtülüyoruz.

Serkan Baştimar: Gerçek Kesit Manyak, manyak bir kesit gerçeğin hikayesi. Ünlü’nün ciddi ve absürt mizahı hem güldürüyor hem de kıllandırıyor. Ey genel izleyici uzak dur, geliyor manyak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s